O mnie

Nazywam się Karol Budziński

 

Fotografuję od ponad 40lat .

Od czasu kiedy moje zdjęcia z planu filmowego „Ogniem i Mieczem” zaczęto doceniać a bardzo wiele z nich ukazało się w codziennej prasie a następnie na wystawie z filmem związanej wszystko co dotyczyło mojego spotkania z aparatem fotograficznym się zmieniło.

Spełniło się moje marzenie związane z fotografią. Zdjęcia zaczęły się pojawiać w publikacjach książkowych. Z czasem zmieniło się podejście do mojej pasji a zarazem pracy z tym związanej. Fotografia zaczęła mieć wpływ na moje życie codzienne i rodzinne.

Z perspektywy wielu lat mogę stwierdzić ,że moje zdjęcia ukazały

się w kilkudziesięciu publikacjach książkowych.

Albumy fotograficzne ,przewodniki turystyczne pokazujące piękno naszego kraju, książki popularnonaukowe o tematyce przyrodniczej ,sakralnej czy historycznej to pozycje gdzie ukazały się moje zdjęcia.

W ostatnich latach ukazały się 3 autorskie albumy fotograficzne.

W 2015 „ROK PAŃSKI KLASZTORY WIELKOPOLSKI w fotografiach Karola Budzińskiego „ .

W 2017r „POWIDZKI PARK KRAJOBRAZOWY”

oraz w 2019 „SIERAKOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY”

Mam na koncie kilkanaście wystaw fotograficznych w tym 4 wystawy indywidualne eksponowane w wielu miejscach w kraju oraz w Szwecji.

Pokazuję w nich : Przyrodę i architekturę Wielkopolski,

Piękno zabytków Wielkopolskich, zdjęcia z planu filmowego Ogniem i Mieczem a do roku 2020 pokazywałem na wystawie zdjęcia z parków Narodowych Środkowego Zachodu USA.

Jestem też laureatem wielu konkursów fotograficznych .Większość z były związane z Wielkopolską , jej przyrodą i architekturą. Ostatnim moim osiągnięciem to wyróżnienie w 2020 roku 3 moich zdjęć w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Czarno-Białej. Dwa zdjęcia wyróżniono w kategorii pejzaż oraz jedno w kategorii architektura.

W konkursie tym brało udział około 7000 fotografów. Od kilku lat jestem też członkiem Związku Artystów Plastyków gdzie na wystawach związkowych również pokazuję swoje prace.