O mnie

Nazywam się Karol Budziński

Witam Państwa na stronie na ,której prezentuje moje zdjęcia. Zawiera ona zdjęcia o tematyce związanej ze środowiskiem , architekturą , turystyką. Przedstawiam zdjęcia z terenu wielkopolski polski i świata. Kiedy dostałem pierwszy aparat fotograficzny zapewne nie myślałem że fotografia stanie się moją pasją ,sposobem na życie i spełnianiem marzeń. Od tamtego czasu upłyneło ponad 30 lat. Pracuję na aparatach Canona a rocznie wykonuję kilkanaście tysięcy zdjęć. Udaje mi się je czasami publikować w wydawnictwach o charakterze albumów i przewodników turystycznych w ,których jestem autorem i współautorem zdjęć. Jestem członkiem Związku Artystów Plastyków.

W kwietniu 2015r ukazał się mój  autorski album "ROK PAŃSKI  KLASZTORY WIELKOPOLSKI w fotografii Karola Budzińskiego"Album ten pokazuje życie codzienne oraz architekturę w 19 klasztorach z terenu Wielkopolski.W czerwcu 2017 ukazał się album którego jestem współautorem promujący powiat Grodzisk Wielkopolski natomiast w grudniu 2017r. ukazał się mój nowy autorski album " Powidzki Park Krajobrazowy".

Inne publikacje, których jestem współautorem  to między innymi:

- "Zamek Królewski w Poznaniu Historia i Restytucja"

- "Wielkopolska przewodnik turystyczny"

- "Poznań w 3 dni"

- "Polska Urokliwy świat Małych Miasteczek"

- "Polska Pałace i Dwory"

- "Od Kruszwicy do Poznania-Rzecz o szlaku piastowskim"

- "Zabytkowe Klasztory w Wielkopolsce"

- "Wielkopolskie Zamki"

- "Przyroda Wielkopolski"

- "Barokowe Kościoły Wielkopolskie"

- Drewniane Kościoły w Wielkopolsce , wydanie 2016 r.

 

Udało mi się też zdobyć kilka nagród i wyróżnień.

Najważniejsze z nich to:

- Laureat Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej na szczeblu Sił Powietrznych 2006 r.

- Pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego 2006 r.

- Pierwsze miejsce w kategorii Zabytkowe obiekty o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2012 r.

- Trzecie miejsce w kategorii Atrakcje przyrodnicze o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2012 r.

- Trzecie miejsce w kategorii Turystyka aktywna o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2012 r.

- Trzecie miejsce w konkursie fotograficznym " W Krainie bociana " Centrum Edukacji Ekologicznej w Jarocinie w 2013 r.

- Drugie miejsce w kategorii Turystyka aktywna o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2014 r.

- Drugie miejsce w kategorii Zabytkowe obiekty o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2014 r.

- Wyróżnienie w kategorii Atrakcje przyrodnicze o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2014 r.

 -Pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym " Przebudzenie Wiosny"  w 2016r. w kategorii pow 18 lat

- Udział w wystawie centralnej przeglądu fotografii o tematyce wojskowej w Gdyni „OPFA” 2005

-Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym im.Ireneusza Linde To co żywe zostaje w nas-1050 Rocznica Chrztu Polski organizowanego przez Radę Powiatu Międzychockiego. w 2016 r. w II kategorii wiekowej.

-Pierwsze miejsce w III Edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii    Wydarzenia w 2016 r.

-Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym"Pejzaże nadwiślańskie" 2017 organizowanym przez Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

 

W 2009r byłem członkiem jury ogólnopolskiego konkursu fotograficznego  "Polska Jest  Niezwykła" którego organizatorem było wydawnictwo DEMART . Ze zdjęć z tego konkursu powstał wspaniały album fotograficzny o tym samym tytule.

Muszę też wspomnieć, że bardzo ważnym etapem w mojej przygodzie z fotografią był pobyt na planie filmu Pana Jerzego Hofmana Ogniem i Mieczem. Dorobek zdjęciowy z planu filmowego pozwolił mi na prezentowanie wystawy ,która cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

W latach 2008 do 2011 pokazywana  była w wielu miastach wielkopolski wystawa mojego autorstwa                                          pt. "Kościoły i Klasztory Wielkopolski".  Wystawa ta pokazuję piękno architektury sakralnej.Zdjęcia moje były też pokazywane w wielu zbiorowych wystawach.

Oto kilka z nich. Wystawa ZAP pt. Artysta i Wena w śierpniu 2016r. W grudniu 2016r. na wystawie ZAP w Galerii Masarnia w Grodzisku Wielkopolskim.Wystawa zbiorowa ZAP Artyści a Las której wernisaż miał miejsce w Wielkopolski Parku Narodowym 08 03 2018r a następnie pokazywana jest w wielu galeriach w Wielkopolsce oraz województwie Lubuskim.Prace moje zakwalifikowały się też do wystawy Robinsonada w 2018r

Na przełomie roku 2016/2017 zdjęcia moje pokazywałem na wystawie artystów poznańskich zatytułowanej " Śródeckie Anioły".Prace te pokazywane były w Poznaniu w restauracjach Rynku Śródeckiego.W kwietniu 2017r. pokazywałem też moje prace na wystawie "Malarstwa,Rzeźby i Fotografii" w Poznaniu w Domu Kultury Pod Lipami a w październiku na wystawie"Sztuka Wielu Wymiarów "w Sierakowie.

Od marca 2015r. do kwietnia 2017r. miałem okazję prezentować Państwu w  kolejnych miastach Wielkopolskich moją wystawę : WIELKOPOLSKA Tu warto być to warto zobaczyć" Prezentowana ona była na 61 aluramach w wielkości 50/70 cm  2 aluramach 70/90 cm oraz 8 zdjęciach na płytach PCV w rozmiarach  do 180/80cm.

 W tym roku mam przyjemność zaprosić Państwa na wystawę pokazującą Parki Narodowe środkowego zachodu USA .

Zapraszam do oglądania moich galerii zdjęć a zainteresowane osoby proszę o kontakt.

karol-budzinski@wp.pl / tel. 502 120 726.